Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.
 

danara 

"Na ulici nepůjdeme" - romská demonstrace proti vyhánění chudých z města v Ústí nad Labem 14-06-18

18 fotek 14.6.2018 - zobrazení
„Oproti dvojici Madar-Nechybová je pan Čunek se svým rozhodnutím vystěhovat lidi za pomyslné hradby města do kontejnerů ještě sociálně citlivým člověkem. Tandem z Ústí žádnou krizovou variantu nemá. Primátorka Nechybová se ohání tím, že je lidem poskytováno sociální poradenství, to je asi jako kdyby se v oblasti hladomoru pořádaly kurzy vaření,“ uvedl krajský předseda Zelených Petr Globočník.

Zdroj: https://ustecky.denik.cz/zpravy_region/foto-video-romove-demonstrovali-v-centru-usti-boji-se-ze-skonci-na-ulici-20180614.html
http://www.romea.cz/cz/zpravodajstvi/domaci/primy-prenos-demonstrace-proti-vyhaneni-chudych-a-romu-z-mesta
http://www.e-usti.cz/zpravy/usti-nad-labem/62271-demonstrace-v-usti-klidna-i-plna-emoci-nejagresivnejsi-slova-se-snesla-na-hlavu-mistostarosty-centralniho-obvodu
.................................................................................................
Když v květnu 2011 vstoupil v platnost zákon o deregulaci nájemného č. 132/2011 Sb., začali majitelé nájemních domů extrémně navyšovat ceny za bydlení. Po této kalamitě zůstalo mnoho opuštěných bytů. A raketově narostl počet ubytoven a v nich lidé, kteří v době celosvětové ekonomické krize neměli práci. Byty na ubytovnách nesplňující ani základní hygienické podmínky, nájemné v nich ale vyšší, než v centru Prahy. Všichni zvolení politici, jejich úředníci i občané o obchodu s chudobou věděli dlouhé roky. Současní politici se rozhodli „řešit“ tento zločin snížením doplatků na nájemné. Lidé, kteří žijí na ubytovnách, jinou práci, než špatně placenou veřejnou službu, nedostanou, takže nebudou mít na nájem. A majitelé ubytoven končí a za posvěcení komunálních politiků ubytovny zavírají. A lidé, kteří léta žijí na ubytovnách, chovají se slušně, nedevastují majetek jim svěřený, zůstanou na ulici. Protože už nebudou tou slepicí, která snáší zlatá vejce.
Dnešní demonstraci zorganizoval Mirek Brož z Konexí - vystudoval obor sociální politika-sociální práce na FSE UJEP. Dlouhodobě se věnuje problematice segregace, diskriminace, násilí z nenávisti, chudoby, interetnických vztahů a genocidy. Je jedním ze zakladatelů družení Konexe, které podporuje komunity ohrožené násilím a nenávistí. Publikoval řadu textů o situaci Romů v ČR a Evropě, o nenávistných shromážděních a k tématu genocidy a jejího popírání.
V roce 2010 stál u zrodu místního sdružení Pirátské strany v Ústí nad Labem.
Je to ten Mirek Brož, který před 4 lety stanoval ve vytrvalém lijáku před prasečákem v Letech, nebo ve stejně vytrvalém lijáku o týden později stál s podpisovým archem v Terezíně na Tryzně a zorganizoval mnoho dalších akcí s touto problematikou.
Koukám na zprávy a nestačím se divit, kterak různé TV stanice překrucují fakta, ČT standardně, ale dokonce i TV Barrandov, jejímž generálním ředitelem je Jaromír Soukup, ten, který v posledních měsících rozjel hru na pravdu napříč naší společností, ve zprávách podala lživé a zavádějící informace.
Jak řekl Mirek Brož v závěru demonstrace, jde o první z řady mnoha, další budou následovat. Info lze najít na fb profilu Na ulici nepůjdeme.
..............................................................................................
V rámci našeho kraje Piráti a Zelení bodují a jde o konkrétní pomoc lidem, ne o bohapusté plácání, u volební urny na to nezapomenu......

Komentáře

přidat komentář

Rajce.net je největší česká sociální síť
zaměřená na sdílení fotografií a videí.

Nabízí neomezený prostor zdarma, snadnou a rychlou výrobu fotoknih i jiných fotoproduktů.

Partneři

Visa Mastercard Maestro American Express Visa Electron